Hírek
2015. Június 29. 11:48, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI - fotó:hirado.hu
Nemcsak a közmunka javította a foglalkoztatást

Idén májusban 4 millió 165 ezren dolgoztak Magyarországon, 102 ezerrel többen, mint egy évvel korábban, a növekményből 63 ezer munkahely a versenyszférában keletkezett és csak a maradék jut a közmunkára.
Mondta Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkár az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában.
Két differenciáló tényezőre is utalt az államtitkár. Az egyik a területi különbségekből adódik, például míg Közép-Magyarországon 2,5-3 százalék a munkanélküliség, addig Szabolcsban meghaladja a 15 százalékot - mondta.
Közölte: a másik különbség az életkorral jár. A 25-55 éves korosztálynál a munkanélküliség egyharmaddal esett egy év alatt és 6,3 százalékon áll. Ugyanakkor az ennél fiatalabb és idősebb korosztálynál rosszabb a helyzet. A 25 év alatti fiatalok körében 18 százalékos a munkanélküliség, ennek javítását segíti az első munkahely garancia program - fejtette ki.
Arra a kérdésre, hogy a külföldön dolgozó fiatalok hazatérése miképpen történik, az államtitkár elmondta, hogy 800 munkahely várja itthon a nyelveket beszélő, képzett fiatalokat. Becslése szerint néhány hónapon belül ötvenen biztosan hazatérnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék
2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt
Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.
2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik