Hírek
2021. Június 30. 07:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti . illusztráció: pixabay
Nevelt lányával erőszakoskodott - elítélték

Folytatólagosan elkövetett szexuális erőszak miatt mint különös visszaesőt bűnösnek mondta ki és tíz év szabadságvesztésre ítélte kedden a Pécsi Ítélőtábla azt a zalai férfit,
aki nevelt lányával szemben követett el szexuális erőszakot - közölte a Pécsi Fellebbviteli Főügyészség az MTI-vel.
A vádhatóság közleményében jelezték, hogy az ítélettel a másodfokú bíróság a Zalaegerszegi Törvényszék ítéletét hagyta helyben.
A 33 éves férfi 2017 januárjától 2018 februárjáig élt együtt élettársával és annak korábbi házasságából született két kiskorú gyermekével, a sértett, nyolcéves kislánnyal és ötéves öccsével.
A vádlott 2017 végétől több alkalommal, amikor egyedül volt a gyerekekkel, szexuális indíttatással, erőszakosan közeledett nevelt lányához, a sértett tiltakozása ellenére. A kislányt azzal fenyegette, hogy szüleit bántalmazni fogja.
A lány csak a vádlott végleges elköltözése után merte elmesélni a történteket az anyjának.
Az ítélet jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld
MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult
A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással
Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.
2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld
Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé
Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.