Városlista
2026. augusztus 5, szerda - Krisztina

Hírek

2023. Szeptember 12. 13:43, kedd | Belföld
Forrás: MTI

NNGYK: továbbra is nagyon magas a parlagfű pollenkoncentrációja

NNGYK: továbbra is nagyon magas a parlagfű pollenkoncentrációja

Továbbra is nagyon magas a parlagfű pollenkoncentrációja az országban, tart az allergén gyomnövény virágporszórásának csúcsidőszaka - olvasható a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ.

A csalánfélék virágpora országosan közepes, helyenként magas koncentrációban van jelen, a libatopféléké alacsony, esetenként közepes szintet érhet el. Országosan alacsony koncentrációban jelen van még a levegőben a pázsitfűfélék, az üröm, a kenderfélék, az útifű, a lórom, az ernyősvirágzatúak, illetve a rézgyom és a szerbtövis pollenje - írták.

Alacsony koncentrációban, de helyenként még előfordul a levegőben a ciprus- és tiszafafélék, a hárs, illetve a fenyőfélék virágpora. A kültéri allergén gombák közül az Alternaria spóraszáma országosan magas, az Epicoccumé az alacsony-közepes tartományban alakulhat.

Címkék: allergia, parlagfű

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 05. 08:00, szerda | Belföld

Hőség - Csaknem 400 helyen volt szabadtéri tűz a hőségriadó kihirdetése óta

Országszerte csaknem 400 szabadtéri tűzhöz vonultak ki a tűzoltók a legutóbbi hőségriadó kihirdetése, vagyis július 30. óta

2026. Augusztus 05. 06:00, szerda | Belföld

Hőség - Meghosszabbították a harmadfokú hőségriasztást