Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2022. Október 28. 09:25, péntek | Belföld
Forrás: mti

Orbán: a nemzeti konzultáció azért is fontos, hogy mindenki rájöjjön, veszélyben van

Orbán: a nemzeti konzultáció azért is fontos, hogy mindenki rájöjjön, veszélyben van

A nemzeti konzultáció Orbán Viktor miniszterelnök szerint azért is fontos, hogy mindenki rájöjjön: mindenki veszélyben van.

A kormányfő erről a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című pénteki műsorában beszélt. Kijelentette, a magas árak mögött jelentős részben a szankciók állnak.

Közölte, hogy a kormány a következő hetekben várhatóan újabb termékekkel bővíti a központilag maximált árú termékek listáját. Beszámolt arról is, hogy a cégek számára rendelkezésre álló hitelek kamatát megállítják 7,7-8 százalék körül. Ennek költségeit a bankoknak kell majd kifizetniük - tette hozzá.

Szólt a kormány azon céljáról is, hogy 2023 év végére az infláció egy számjegyű legyen.

Nem jó dolog, amikor be kell avatkozni a gazdaság bonyolult rendszerébe, de bizonyos krízishelyzetek ezt indokolják - hangsúlyozta Orbán Viktor.

Fotó: Médiaklikk

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 28. 08:00, kedd | Belföld

A Szent Korona Testület nem szavazta meg, hogy a koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át a képviselők hivatali esküj

A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld

Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát

Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.

2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld

Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje

A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.

2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld

Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában

Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés