Hírek
2022. Augusztus 08. 06:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Óriási mennyiségi bombát semmisítettek meg a honvédség tűzszerészei
Júliusban a Magyar Honvédség (MH) tűzszerészei több mint 17 tonnányi, jellemzően második világháborús robbanóeszközt és lőszert szállítottak el és semmisítettek meg országszerte.
A Magyar Honvédség alakulata vasárnap Facebook-oldalán azt írta: idén csaknem 1200, robbanótesttel kapcsolatos rendőrségi bejelentés érkezett ügyeletükre. Csak júliusban 140 alkalommal riasztották a tűzszerészeket különböző típusú robbanóeszközökhöz, ebből 41 eset igényelt azonnali intézkedést. Az elszállított veszélyes robbanóeszközök ártalmatlanítását biztosító föld alatti robbantások száma idén meghaladta a 280-at.
Bejegyzésükben a júliusi kiemelt tűzszerész eseményeket is összefoglalták. Azt írták, hogy a csepeli szabadkikötő területén földmunkák közben egy második világháborús GP-250 típusú, 120 kilogrammos amerikai légibomba került elő. Gyújtószerkezeteinek eltávolítását követően elszállították a bombatestet a tűzszerészek.
Egy másik eset során erdészek értesítették a rendőrséget arról, hogy Sopron határában, a Dudlesz-erdőben légibombához hasonló tárgyat találtak. A honvédség tűzszerészei megállapították, hogy egy SD 50 típusú, 50 kilogrammos, világháborús német légibomba került elő, amelyet az aljnövényzet részben eltakart. A robbanótestet - amely nem tartalmazott gyújtószerkezetet -, a katonák elszállították a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld
Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország
Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját
2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Gulyás Gergely szerint az Európai Bizottság mindent megtesz a jelenlegi kormány eltakarításáért
2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat
Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.
2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld
Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség
Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.

