Hírek
2019. Augusztus 03. 13:30, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Ötvenkét alkotás versenyez a Bujtor István Filmfesztiválon
Ötvenkét alkotás szerepel a Bujtor István Filmfesztivál versenyprogramjában,
a 2009-ben elhunyt Balázs Béla-díjas színművész, filmrendező, forgatókönyvíró és producer emléke előtt tisztelgő seregszemlét augusztus 17. és 20. között tartják Balatonszemesen.
A tizedik alkalommal megrendezendő eseményre a művész életműve nyomán valamilyen titokkal, bűnüggyel, rejtéllyel, humorral és kacagással, az emberi élet sokszínűségével, továbbá költészettel kapcsolatos filmmel lehetett nevezni - olvasható a szervezőknek az MTI-hez eljuttatott közleményében.
Kitértek arra, hogy a seregszemlét a Latinovits Emlékmű Alapítvány, az Aktor Produkció, a myspace produkció, a Magyar Versmondók Egyesülete, a Latinovits Művelődési Ház, valamint a balatonszemesi önkormányzat szervezi és az elmúlt egy évben készült, vagy még be nem mutatott játékfilm, dokumentum- és ismeretterjesztő film, animációs, fikciós és kísérleti rövidfilm, továbbá versfilm kategóriában hirdette meg filmes alkotók és alkotóközösségek számára. A nyilvános vetítésre kerülő filmeket százhat alkotás közül választották ki.
A vetítések között rövid beszélgetésekre kerül sor a készítőkkel, a Janisch Attila, Kalász József, Kiss László, Wiegmann Alfréd rendezők, továbbá Pindroch Csaba és Verebes Linda színművészek alkotta zsűri pedig értékeli a beválogatott filmeket, majd dönt a kategóriák győzteseinek járó Bujtor István-díj odaítéléséről - tették hozzá.
Kiemelték: a fesztivál számos érdekességet tartogat az érdeklődőknek, például a balatonszemesi kikötőből induló Bujtor-hajók kirándulni viszik a családokat, a művelődési háznál kézműves vásárra, ugyanott és a szemesi sétányon Bujtor István kedvenc ételeinek kóstolójára várják a látogatókat.
Az Ötvös Csöpi-filmeket sorrendben lehet megnézni, vászonra kerül A Pogány Madonna, Az elvarázsolt dollár, a Hamis a baba és a Csak semmi pánik - jegyezték meg. Hozzáfűzték: Bujtor István emlékek előtt kiállítással is tisztelegnek, amelyen a közönség megtekintheti a Pogány Madonnát, az Ötvös Csöpi-filmek első darabjának szimbólumát.
A szervezők jelezték, hogy a fesztivál programját színházi előadások, koncertek, slam poetry-előadás, tűzshow és egyebek mellett tűzijáték is színesíti.
Az eseményről bővebb információk a Bujtor István Filmfesztivál Facebook-oldalán olvashatók.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 28. 07:33, kedd | Belföld
Nagy Ervin: Hankó Balázs olyan szervezeteknek, rendezvényekre adott támogatást, amelyek a Fidesz kampányát segítették
Hankó Balázs sok-sok milliárd forintot osztott szét, több esetben olyan szervezeteknek vagy rendezvényekre, amelyek egyértelműen a Fidesz kampányát segítették -
2026. Július 28. 07:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: tizenegy éve tart az ígérgetés a Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről
Tizenegy éve tart az ígérgetés Vas megyében az M86-M87 Kőszeg-Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről - közölte a közlekedési és beruházási miniszter hétfőn Facebook-oldalán.

