Hírek
2019. Június 12. 08:51, szerda |
				Helyi				
Forrás: Dombóvári Belvárosi Általános Iskola
				
				Öveges József fizikaverseny országos döntőn a belvárosis diák
 
				Május 24-26. között rendezték meg a nyolcadik osztályos diákok számára meghirdetett Öveges József Kárpát-medencei fizikaverseny országos döntőjét Győrben.
	Az összetett versenyben a diákok önállóan végeztek el és értékeltek egy mérőkísérletet, továbbá egy bemutatott fizikai kísérletet elemeztek a számolásos- és tesztfeladatok, valamint a fizikatörténeti kérdések mellett.
	A fárasztó nap végén a Mobilis interaktív kiállítást és kísérleti bemutatókat láthattak a résztvevők.
	A Dombóvári Belvárosi Általános Iskolát Szabó Zalán Máté képviselte a megmérettetésen, aki általános iskolai kategóriában a 33. helyen végzett.
	Felkészítő tanára: Embersitsné Bóta Éva
	
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 31. 08:00, péntek | Helyi
Előzzük meg a Halottak napi tüzeket
Az elkövetkező napokban várhatóan sokan kilátogatnak a temetőkbe, többen otthon is mécseseket, gyertyákat gyújtanak. Ahhoz, hogy méltó módon emlékezhessünk meg, fontos mindent megtenni a tüzek megelőzéséért.
2025. Október 30. 11:52, csütörtök | Helyi
Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült Dr. Márky Imre
Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott Dr. Márky Imre, a Dombóvári Szent Lukács Kórház Sebészet Jellegű Mátrix Osztály osztályvezető főorvosa részére Dr. Pintér Sándor belügyminiszter,
2025. Október 30. 09:00, csütörtök | Helyi
Emléktáblát avattak Göllén az egykori jószágigazgatónak
Október 20-án a göllei Általános Iskola és Óvoda falán a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület közreműködésével emléktáblát avattak Vitéz Kozáry Ferenc kerületvezető jószágigazgató, író emlékére.
2025. Október 29. 13:00, szerda | Helyi
Őri Nándor a harmadik dombóvári származású díszpolgár Göllében
Gölle Község Önkormányzata elfogadta Bodó Imre elnök és Banda Zoltán alpolgármester felterjesztését és Őri Nándort szavazták meg a község legújabb díszpolgárának.

