Hírek
2013. Szeptember 23. 14:29, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI
Rákóczi-túróssal vár a Desszert Ünnepen Dombóvár
A Kapos menti Gasztrokulturális Fesztiválon az eredeti recept alapján készült Rákóczi-túrós népszerűsítése mellett Rákóczi János mesterszakácsról is megemlékeznek szeptember 27-én és 28-án Dombóváron és környékén.
A kétnapos rendezvényen Vojtek Éva tortalapát-gyűjteménye, Kozák Éva fazekasedényeiből álló válogatás, valamint a Döbröközi Hagyományőrző Néptáncegyüttes előadása várja az érdeklődőket - hangzott el a fesztivál csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján.
Szeptember 27-én az országmárka, a turizmus és a gasztronómia kapcsolatáról lesz szó a Hungarikum Szövetség Hungarikum Akadémiája kihelyezett ülésén, és kiosztják a szövetség Premium Hungaricum különdíját: egy vadászkürtöt, amelyet az első országos desszertborverseny győztese érdemelhet ki.
Lesz országos desszertverseny, amelyen fiatal cukrászok hagyományos recept alapján készítik el a Rákóczi-túróst.
A rendezvény célja többek között, hogy megemlékezzenek az 1897-ben született Rákóczi János mesterszakácsról, valamint hogy a cukrászatot népszerűsítsék.
Gábor Sándor aranykoszorús mestercukrász elmondta, hogy a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum segítségével elkezdett kutatások során előkerült a lepény eredeti receptje is. A sütemény legfontosabb alapanyaga a magyar rögös túró. Emellett lisztből, tojásból, cukorból, kajszi- vagy ribizlilekvárból és aszalt szőlőből készítik.
"A múzeum és a szervezők segítségével azon dolgozunk, hogy a Rákóczi-túrós tradicionális magyar termék legyen" - hangsúlyozta a mestercukrász.
Dr. Kriston-Vizi József etnográfus, a fesztivál egyik szervezője elmondta, hogy a rendezvényen a Dombóvár és Dalmand térségéről szóló monográfiát is bemutatják. Az esemény célja a Rákóczi-túrós népszerűsítése mellett Dombóvár és környéke helyi értékeinek megismertetése - hangsúlyozta.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 11:32, kedd | Helyi
Emberölés Döbröközön
Egy 57 éves helyi nő holttestét találták meg egy ház udvarán található kútban.
2026. Április 26. 09:00, vasárnap | Helyi
Így néz ki ma a menza: kóstolóval és edukatív előadással érkezett az Eatrend Suliprogram Dombóvárra
Több mint 100 diák vett részt az Eatrend Magyarország Suliprogramján április 22-én Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikumban.
2026. Április 23. 17:11, csütörtök | Helyi
Újabb környezetszennyezés a Kaposon, pusztulnak a halak
Aki bármilyen információval rendelkezik a szennyezéssel vagy annak forrásával kapcsolatban, kérjük keresse fel a Dombóvári Városi Horgászegyesület Vezetőségét vagy a helyi rendőrkapitányságot!
2026. Április 23. 10:06, csütörtök | Helyi
Tűzeset volt egy dombóvári lakóháznál
Kigyulladt egy lakóház tetőszerkezete szerda délután Dombóváron, a Móricz Zsigmond utcában.

