Városlista
2025. október 22, szerda - Előd

Hírek

2017. Október 05. 07:44, csütörtök | Kék hírek
Forrás: police.hu

Rálőttek a lopott kocsival menekülőre Tápiószelénél – két rendőrkocsi is tört

Rálőttek a lopott kocsival menekülőre Tápiószelénél – két rendőrkocsi is tört

A rendőrök egy 22 éves tápiószelei férfit vettek őrizetbe.

A Nagykátai Rendőrkapitányság járőrei szerdán 14 óra 30 perc körül Tápiószele külterületén figyeltek fel egy Ford Escort típusú személygépkocsira, amelyet korábban a településről loptak el. A járművet megkísérelték megállítani, azonban annak vezetője a rendőri jelzéseket figyelmen kívül hagyva továbbhaladt Farmos, majd Jászberény irányába a 3117-es számú úton. Menekülése közben kettő rendőrautónak nekiütközött az általa vezetett járművel, amelyre egy rendőr – élete és testi épsége megóvása érdekében – több lövést adott le szolgálati fegyveréből Jászberény külterületén. A 22 éves R. József mindezek után gyalogosan próbált menekülni, de a rendőrök elfogták.
Elsődleges adatok szerint az eset során rendőrök nem sérültek meg, a férfi az ütközések következtében szenvedett sérülést.

A lőfegyverhasználat személyi sérülést nem okozott.

R. Józseffel szemben a Nagykátai Rendőrkapitányságon lopás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indult eljárás, az eset további körülményeit a Szolnoki Járási és Nyomozó Ügyészség vizsgálja.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 20. 08:01, hétfő | Kék hírek

Adathalász csalók próbálják megtéveszteni az MVM ügyfeleit

Az utóbbi időszakban az MVM Next ügyfelei egyre gyakrabban találkozhattak adathalász kísérletekkel, a társaság kéri ügyfeleit, hogy fokozott figyelemmel járjanak el minden gyanús megkeresés esetén.

2025. Október 19. 09:00, vasárnap | Kék hírek

NNI: online kábítószer-terjesztő hálózatot lepleztek le egy nagyszabású akció keretében

Az online térben is működő nemzetközi kábítószer-terjesztő hálózatot lepleztek le egy egyedülálló akció keretében

2025. Október 13. 07:48, hétfő | Kék hírek

BRFK: milliókat csalt ki egy magát rendvédelmis vezetőnek hazudó férfi egy kétségbeesett anyától

Mintegy 20 millió forintot csalt ki egy magát rendvédelmis vezetőnek kiadó 53 éves férfi egy kétségbeesett anyától, a bűncselekményt kihallgatáson beismerő B. Gábort letartóztatták - közölte a a Budapesti Rendőr-főkapitányság.

2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Kék hírek

Azonnali hatállyal elbocsátottak egy beteget bántalmazó mentőst

Azonnal hatállyal megszüntette az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) annak a mentősnek a munkaviszonyát, aki brutálisan bántalmazott egy férfit kedden Heves vármegyében - közölte az OMSZ szerdán az MTI-vel.