Városlista
2026. június 20, szombat - Rafael

Hírek

2017. Augusztus 03. 11:28, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Rendőrnek adta ki magát egy rabló Miskolcon

Rendőrnek adta ki magát egy rabló Miskolcon

A rendőrök fél órán belül elfogták azt a támadót, aki Miskolcon magát rendőrnek kiadva rátámadt egy férfira, és telefonját erőszakkal elvette

- közölte Dobi Tamás, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense az MTI-vel csütörtökön. A tájékoztatás szerint a 32 éves miskolci lakos egy 56 éves férfira támadt rá, egy igazolványt felmutatva rendőrnek adta ki magát, majd a sértett értékeit annak zsebéből a földre dobálta, és erőszakkal elvette a telefonját.

A sértett nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett a támadás következtében.

A rendőrség rablás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított büntetőeljárást, és kezdeményezi a férfi előzetes letartóztatását.

A rendőrség felhívja a lakosság figyelmét, hogy a rendőrség hivatásos állományú tagját egyenruhája, illetve fényképes szolgálati igazolványa, valamint öt számot tartalmazó szolgálati jelvénye igazolja - tette hozzá Dobi Tamás.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 20. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Balázs lemondott az MCC Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról

Orbán Balázs lemondott a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról - ezt a politikus jelentette be pénteken Facebook-oldalán.

2026. Június 20. 12:00, szombat | Belföld

Szőlő utcai ügy - Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten

Újabb feljelentést tesz jövő héten az ügyészségen Pócs János fideszes országgyűlési képviselő a Szőlő utcai ügyben. A politikus ezt pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte.

2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld

Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.