Hírek
2014. Október 02. 08:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Részleges belső védelmi terv gyakorlatot tartottak a Mol Nyrt. dombóvári tároló üzemében

A belső védelmi terv gyakorlat arra szolgál, hogy az üzem szakemberei a váratlan események elhárítását gyakorolják a mentésben résztvevő szervezetekkel együttműködve.
A veszélyes üzemeknek ugyanis megfelelő felszerelésekkel és a veszélyhelyzetek elhárítására felkészített személyzettel kell rendelkezniük, hiszen egy technológiai problémából eredő veszélyeztetést a telepen dolgozóknak kell elsődlegesen elhárítaniuk.
A gyakorlat feltételezése szerint a tároló telepen kialakuló tűz következtében több palack felhasad és a kialakult tűzben a telepen található palackok egymás után felrobbannak. A feltételezett eseménynek megfelelően a bekövetkezett eseményt, annak észlelését követően a depo kezelő telefonon jelezte a portaszolgálat felé. A porta szolgálatot ellátó vagyonőr a tűzesetet a 105-ös számon jelezte az illetékes megyei műveletirányítás felé. A hivatásos tűzoltóság megérkezését követően a porta szolgálat és a depo kezelő a tűzoltás vezetőjét tájékoztatta a kialakult helyzetről, és a PB gázpalack készletről készlettérképet adott át a tűzoltás vezetője részére. A továbbiakban a Tűzoltási és Műszaki Mentési Tervben meghatározottak szerint a tűzoltás vezető irányította a beavatkozást.
A Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Iparbiztonsági Főfelügyelője a gyakorlat végrehajtását megfeleltre értékelte.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 25. 14:56, péntek | Helyi
A Dombóváron született Franjo Vlasic horvát bán emléke előtt tisztelegtek
A horvát bán emléke előtt hajtottak főt Tolna Vármegye és Dombóvár elöljárói, és a horvát közösség kiemelt vendége Drago Horvat főkonzul.
2025. Április 24. 14:00, csütörtök | Helyi
Egy dombóvári és két pécsi drogterjesztőt fogtak el
Egy dombóvári férfi két pécsitől vette a kristályt, majd helyben és a környező településeken adta tovább.
2025. Április 24. 09:39, csütörtök | Helyi
Medence vegyszerek és kiegészítők a Let's Do It Bálint Barkácsáruházban
Cím: Dombóvár, Köztársaság út 17.
2025. Április 23. 09:22, szerda | Helyi
Kérjük, segítsen megtalálni szeretett cicánkat!
Mágocsiak vagyunk, nagyon hazavárjuk.