Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2024. Július 08. 08:06, hétfő | Életmód
Forrás: MTI

Retro hétvégét tartott a MÁV

Retro hétvégét tartott a MÁV

Visszarepített az időben a vasúttársaság.

Idén 30 éves a hazai InterCity-motorvonatgyártás egyedi járműve, a Samu. A V63-as „Gigant” villanymozdonyok 50 éve gördültek le a gyártósorról, az M44-es „Bobó” tolatómozdonyok pedig 70 évesek lettek. A MÁVAG gyár egyik legsikeresebb terméke, a 424-es gőzmozdony idén ünnepeli forgalomba állásának 100. jubileumát - a „Bivaly” becenévre hallgató mozdonyból a hazai és külföldi vasutaknak összesen 514 darabot gyártottak. Személykocsik terén az EuroCity-flotta gerincét nyújtó CAF járműsorozat első járművei 30 évesek lettek. Az évfordulós járművek kiemelt szerepet kaptak az idei retró rendezvényeken.

Címkék: máv, retro hétvége

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Életmód

Csalók élnek vissza az OTP Bank egyik vezetőjének nevével

Az OTP Bank egyik vezetőjének nevével visszaélve, magukat rendőröknek kiadó csalók videóhívásban keresik meg az ügyfeleket, hogy pénzt szerezzenek tőlük - hívta fel a figyelmet a pénzintézet szerdán.

2025. Július 30. 07:35, szerda | Életmód

26 millió forintos kormányzati támogatást kaptak a vízimentők

A korábbinál magasabb, 26 millió forintos kormányzati támogatást kapott a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata (VMSZ) - közölte a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Alsóörsön.

2025. Július 26. 09:47, szombat | Életmód

Szarmata sírokat találtak a régészek Mórahalmon

Szarmata sírokat találtak a Móra Ferenc Múzeum régészei a Szeged-Csanádi Egyházmegye leendő oktatási és sportkomplexumának két készülő műfüves focipályájának helyén Mórahalmon