Hírek
2015. December 10. 14:25, csütörtök |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Önkormányzat
Sajtótájékoztató a MÁK Információs Napról

A Magyar Államkincstár megyei igazgatósága a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) kapcsán szervezett Információs Napot csütörtökön.
A rendezvényt megelőzően sajtótájékoztatón számolt be a fejleményekről Hirt Ferenc megyei fejlesztési biztos, Fehér János igazgató, valamint Fehérvári Tamás, a megyei közgyűlés elnöke.
Hirt Ferenc a sajtótájékoztatón bejelentette: a Nemzetgazdasági Minisztérium legkésőbb hétfőig kiírja a TOP pályázati felhívásait. A fejlesztési biztos emlékeztette a jelenlévőket, hogy Tolna megyének összesen több mint 34 milliárd forint uniós forrás áll rendelkezésére, amelynek felhasználása során a gazdaságfejlesztés lesz az elsődleges szempont. Újságírói kérdésre válaszolva elmondta: a TOP célkitűzéseinek megvalósításával hozzájárul a megye népességmegtartó erejének növeléséhez, azonban ehhez további források is szükségesek.
Fehérvári Tamás a megye előkészítő feladataira utalva kijelentette: a közgyűlés minden vonatkozó fejlesztési dokumentumot elfogadott, így az önkormányzat felkészült a pályázati felhívások megjelenésére. Az igazi munka akkor indul el, amikor az Irányító Hatóság döntést hoz a TOP érintett szereplőinek – egyházak, civil szervezetek, önkormányzatok –elképzeléseiről, s ezt követően megkezdhetik azok megvalósítását is. Az elnök célkitűzésként fogalmazta meg, hogy a megye jól szerepeljen a források hasznosítását illetően. Ehhez olyan megyei szereplőkre (vállalkozások, szakmai szervezetek, érintett felek) van szükség, amelyekkel partneri együttműködés valósítható meg a sikeres pályázás érdekében. Példaként említette meg a Kormányhivatalt, amelynek Foglalkoztatási Főosztályával már meg is kezdődtek az egyeztetések egy foglalkoztatási paktumról.
Fehér János tájékoztatta a résztvevőket, hogy a TOP lebonyolításában a Magyar Államkincstárnak is jelentős szerepet szántak. A megyei irodák feladata elsődlegesen és többek között a kedvezményezettekkel való közvetlen kapcsolattartás, a megvalósulás nyomon követése, valamint a kifizetési kérelmek és támogatási szerződések kezelése. Az igazgató ismertette a TOP célkitűzéseit, mint például a foglalkoztatás elősegítését és a vállalkozásbarát környezet kialakítását. Mint elmondta, a program forrásai elsősorban az önkormányzatok – a már említett célkitűzések mentén tervezett – fejlesztéseit szolgálják.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 25. 14:56, péntek | Helyi
A Dombóváron született Franjo Vlasic horvát bán emléke előtt tisztelegtek
A horvát bán emléke előtt hajtottak főt Tolna Vármegye és Dombóvár elöljárói, és a horvát közösség kiemelt vendége Drago Horvat főkonzul.
2025. Április 24. 14:00, csütörtök | Helyi
Egy dombóvári és két pécsi drogterjesztőt fogtak el
Egy dombóvári férfi két pécsitől vette a kristályt, majd helyben és a környező településeken adta tovább.
2025. Április 24. 09:39, csütörtök | Helyi
Medence vegyszerek és kiegészítők a Let's Do It Bálint Barkácsáruházban
Cím: Dombóvár, Köztársaság út 17.
2025. Április 23. 09:22, szerda | Helyi
Kérjük, segítsen megtalálni szeretett cicánkat!
Mágocsiak vagyunk, nagyon hazavárjuk.