Hírek
2017. November 28. 13:15, kedd |
Helyi
Forrás: Dombó Média
Séta az egészséges tüdőért!
A Nyugdíjasok Országos Szövetsége által először 2015-ben meghirdetett „Séta az egészséges tüdőért!”-programhoz idén csatlakoztak a dombóvári civil szervezetek is.
November 12-én az egyik üzemanyagtöltő állomásnál gyülekeztek azok a városlakók, akik néhány kilométeres gyaloglásukkal arra kívánták felhívni a figyelmet, hogy mindenki maga tehet a legtöbbet az egészsége megőrzéséért.
A séta a Shell-kúttól a Tüskei-horgásztónál lévő madárvártáig vezetett, ahol Nagy Sándor, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Dombóvári Szervezetének elnöke várta a friss levegővel feltöltődött túrázókat. A helyi természeti értékek megóvásáért több évtizede sokat tevő nyugdíjas tanár teával és kaláccsal vendégelte meg az érkezőket, majd a madármegfigyelés rejtelmeibe avatta be az érdeklődőket.
Bódogné Pethes Janka, a Civil Tanács elnöke szerint sikeres volt a túra, sokan vettek részt rajta, ezért várhatóan jövőre is csatlakozni fognak majd ehhez az országos programhoz.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 09:00, szombat | Helyi
A maximumot hozta ki magából a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata
Az SKDUN szervezet 2025. október 24-26. között szervezte meg legnagyobb éves versenyét, amelyen 30 ország közel 1300 indulója mérte össze tudását, ahol jelen volt a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata is!
2025. Október 31. 08:00, péntek | Helyi
Előzzük meg a Halottak napi tüzeket
Az elkövetkező napokban várhatóan sokan kilátogatnak a temetőkbe, többen otthon is mécseseket, gyertyákat gyújtanak. Ahhoz, hogy méltó módon emlékezhessünk meg, fontos mindent megtenni a tüzek megelőzéséért.
2025. Október 30. 11:52, csütörtök | Helyi
Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült Dr. Márky Imre
Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott Dr. Márky Imre, a Dombóvári Szent Lukács Kórház Sebészet Jellegű Mátrix Osztály osztályvezető főorvosa részére Dr. Pintér Sándor belügyminiszter,
2025. Október 30. 09:00, csütörtök | Helyi
Emléktáblát avattak Göllén az egykori jószágigazgatónak
Október 20-án a göllei Általános Iskola és Óvoda falán a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület közreműködésével emléktáblát avattak Vitéz Kozáry Ferenc kerületvezető jószágigazgató, író emlékére.

