Hírek
2019. Október 26. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Sokfelé magas a légszennyezettség
Hét településen egészségtelen a levegő - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ pénteken a Facebook-oldalán.
A levegőhigiénés index alapján jellemzően a szálló por koncentráció magas, de valahol a nitrogén-dioxid szint is. Budapest, Dunaújváros, Kecskemét, Nyíregyháza, Szeged, Székesfehérvár és Tököl levegője egészségtelen. További tizenhét településen kifogásolt volt a levegőminőség.
Azt írták: a meteorológiai előrejelzés alapján jelentős javulás csak a jövő hét elején várható a csapadékos idő megérkeztével. A Nemzeti Népegészségügyi Központ az érintett településeken javasolja a szilárd tüzelőanyagok használatának mellőzését, az avar és a kerti hulladékok égetésének tiltását, illetve a gépjárműforgalom korlátozását.
"Környezetünk és egészségünk megóvása közös feladatunk" - fogalmaztak.
Szegeden elrendelték a szmogriadó tájékoztatási fokozatát
Botka László (Összefogás Szegedért) polgármester elrendelte a szmogriadó tájékoztatási fokozatát Szegeden - tájékoztatta az önkormányzat pénteken az MTI-t.
A közlemény szerint a szállópor-koncentráció Szegeden hétfő óta meghaladja a tájékoztatási küszöbértéket, és az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint a levegőminőség jelentős javulása a közeljövőben nem várható.
A légszennyezettség további romlásának mérséklése érdekében a többi közt a közösségi közlekedés használatát kérik a lakosságtól, amennyiben lehetséges, mérsékelni kell a szilárd - szén-, fa- - és olajtüzelésű fűtőberendezések használatát. Azt kérik az emberektől, ne égessenek hulladékot, műanyagokat, és kerüljék a porképződéssel járó tevékenységek végzését.
A levegő szennyezettsége a késő délutáni, esti, éjjeli órákban a legmagasabb, ekkor kerülni kell a szabadban való tartózkodást, illetve a szellőztetést - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Stop önkény
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.
2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld
A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este
Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld
MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.

