Városlista
2025. október 30, csütörtök - Alfonz

Hírek

2018. Március 07. 10:32, szerda | Belföld
Forrás: mti

Sokfelé rossz a levegő, de több településen javult a minősége

Sokfelé rossz a levegő, de több településen javult a minősége

Az ország nagy részén csökkent a légszennyezettség, de Putnokon továbbra is veszélyesnek, Sajószentpéteren egészségtelennek minősítette a levegő minőségét a magas szállópor-tartalom miatt szerdán a közegészségügy.

A legfrissebb mérési adatok alapján készült térképen Szombathely, Várpalota, Vác, Nyíregyháza, Miskolc és Kazincbarcika szerepel a kifogásolt levegőminőséget jelző zöld színnel. A többi település levegőjét - köztük Budapestét - elfogadhatónak minősítették.

A meteorológiai szolgálat fővárosi légszennyezettségi előrejelzésében azt írta: napközben a légszennyező anyagok mennyisége a legtöbb helyen alacsonyan alakul, a szálló por koncentrációjának napi átlaga az egészségügyi határérték alatt marad. Estétől viszont a nyugodt idő mellett ismét romlik a levegőminőség.

A levegő szennyezettségének egészségügyi értékelése egy index alapján történik. Az OKK a légszennyező anyagok legfontosabb egészségkárosító hatásai alapján négy szintet különít el: kék (elfogadható), zöld (kifogásolt), narancssárga (egészségtelen), piros (veszélyes). Az önkormányzatok az utóbbi két kategória alapján rendelhetik el a szmogriadó tájékoztatási vagy riasztási fokozatát.

A meteorológiai szolgálat előrejelzése szerint szerdán megélénkül, néhol megerősödik a szél. Csütörtökön a Dunántúlon lehet erős a szél, estére mérséklődik a légmozgás.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld

Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország

Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját

2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat

Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.