Hírek
2017. Június 13. 14:02, kedd |
Helyi
Forrás: www.facebook.com/dombomedia.hu
Számos kiállítóhely közül lehetett választani a Múzeumok Éjszakáján
Idén is hagyományosan megrendezték a Múzeumok Éjszakáját Dombóváron.
Az érdeklődők számos program közül választhattak. Az est fénypontja pedig a zene és tűzugrás volt.
A Dombóvári Zenész Egyesület hangulatteremtő térzenéje indította útjára a programot a Helytörténeti Gyűjtemény előtt, majd „Demarkációs Fonal” című kiállítást nézhették meg az érdeklődők, ahol a Belvárosi-, és Újdombóvári Hímző Kör, a Múzeumi Hímes Kezek Köre és a Kaposszekcsői Hímző Kör anyagából, kiegészülve a Dombóvári Belvárosi Általános és Alapfokú Művészeti Iskola tanulóinak Nemzeti Tehetség Pályázat foglalkozásain készült munkáit mutatták be.
Ezen kívül a könyvnyomtatás rejtelmeiről Erky-Nagy Tibor és Somfalvi Zsolt tartott élménybeszámolót, az intézmény előtermében pedig Szabotinné Dám Erika olajfestményei, rézkarcai és Bedőváriné Dám Ildikó gyöngyfűző munkáit tekinthették meg az ellátogatók.
A Tinódi Könyvtár és a Tinód Ház is készült programokkal a Múzeumok Éjszakáján, a könyvtárban Mondókás Móka címmel Deli Orsolya tartott foglalkozást a kicsiknek, majd Rápolti Enikő grafikáiból nyílt tárlat a felnőtt könyvtárban.
A művelődési ház Majoros Galériájában Verseghy Ferenc habán fazekas kiállítását, majd Szalaváry Károlyné festménykiállításának megnyitóját tekinthették meg a látogatók. Ezen kívül további helyszínen is folytak a programok, többek között a DÖPTE Bázison, a Nemzetiségek Házában, a Presidium Közhasznú Egyesületnél, a Középkori Lakótoronynál és a Szuhay Sportcentrumnál is érdekes kiállítások és programok szórakoztatták a kilátogatókat.
Az est folyamán a Helytörténeti Gyűjtemény Szeppesy Szalonjában Takács Istvánné helytörténész „Beszélő Házak” című előadássorozatát hallgathatták, utána dr. Szőke Sándor „Dombóvár településföldrajza” című filmjének vetítését láthatták az érdeklődők.
A múzeum hátsó udvarán élő népzenét szolgáltatott Zsabokorszky Ferenc és Kerényi Kata, majd Bocz János népi iparművész szoborfaragásról tartott bemutatót, ezen kívül római-kori és népi viseletben lehetett fotózkodni. A kemencénél pedig langallót vásárolhattak a programokon megéhezők.
Nem maradhatott el az est fénypontja a Tűzugrás sem, ami a Kapos Táncegyüttes közreműködésével zajlott, a bátor kicsik és nagyok együtt ugrották át az izzó parazsat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 11:32, kedd | Helyi
Emberölés Döbröközön
Egy 57 éves helyi nő holttestét találták meg egy ház udvarán található kútban.
2026. Április 26. 09:00, vasárnap | Helyi
Így néz ki ma a menza: kóstolóval és edukatív előadással érkezett az Eatrend Suliprogram Dombóvárra
Több mint 100 diák vett részt az Eatrend Magyarország Suliprogramján április 22-én Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikumban.
2026. Április 23. 17:11, csütörtök | Helyi
Újabb környezetszennyezés a Kaposon, pusztulnak a halak
Aki bármilyen információval rendelkezik a szennyezéssel vagy annak forrásával kapcsolatban, kérjük keresse fel a Dombóvári Városi Horgászegyesület Vezetőségét vagy a helyi rendőrkapitányságot!
2026. Április 23. 10:06, csütörtök | Helyi
Tűzeset volt egy dombóvári lakóháznál
Kigyulladt egy lakóház tetőszerkezete szerda délután Dombóváron, a Móricz Zsigmond utcában.

