Városlista
2025. október 31, péntek - Farkas

Hírek

2014. Március 10. 08:15, hétfő | Helyi
Forrás: Erdősné Fedeles Zita

Szép magyar beszéd és szövegértési sikerek a Belvárosi Iskolából

Szép magyar beszéd és szövegértési sikerek a Belvárosi Iskolából

Megyei 1. helyezett a belvárosis Bíró Dávid

Péchy Blanka színművésznőnek 1960-ban tett alapítványa indította el a Kazinczyról elnevezett szép magyar beszéd versenyt, amely az eltelt évtizedek során országos mozgalommá vált. A tiszta, kifejező beszéd ápolásáról szóló megyei fordulót 2014. február 19-én a hagyományokhoz híven a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnáziumban rendezték. Egy szabadon választott, illetve egy a helyszínen kapott kötelező szöveget kellett az iskolai versenyről továbbjutóknak bemutatniuk.

Bíró Dávid, a Dombóvári Belvárosi Általános Iskola 5.b osztályos tanulója megnyerte a megyei fordulót. Felkészítő tanára: Erdősné Fedeles Zita.

A Lotz János szövegértési és helyesírási verseny
országos fordulójába jutott Horváth Szilárd a Belvárosiból

A címben említett verseny megyei fordulójában a fő célok között tartják számon dr. Lotz Já-nos világhírű nyelvészprofesszor életének és munkásságának megismertetését, a helyesírás alaposabb elmélyítését, a szókincs fejlesztését a tollbamondások és nehéz szövegértési felada-tok segítségével. A negyedikesek népes mezőnyében (48 fő) jól teljesítettek a kisdiákok:
12. hely: Horváth Szilárd 4.a
Szabóné Tóth Gabriella

14. hely: Lukács Máté 4.a
Szabóné Tóth Gabriella

19. hely: Tar Dávid 4.b
dr. Pelbát Józsefné

A Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnáziumban 2014. március 21-22-én rendezik meg az országos döntőt, melyen újra bizonyíthat Horváth Szilárd.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 31. 08:00, péntek | Helyi

Előzzük meg a Halottak napi tüzeket

Az elkövetkező napokban várhatóan sokan kilátogatnak a temetőkbe, többen otthon is mécseseket, gyertyákat gyújtanak. Ahhoz, hogy méltó módon emlékezhessünk meg, fontos mindent megtenni a tüzek megelőzéséért.

2025. Október 30. 11:52, csütörtök | Helyi

Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült Dr. Márky Imre

Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott Dr. Márky Imre, a Dombóvári Szent Lukács Kórház Sebészet Jellegű Mátrix Osztály osztályvezető főorvosa részére Dr. Pintér Sándor belügyminiszter,

2025. Október 30. 09:00, csütörtök | Helyi

Emléktáblát avattak Göllén az egykori jószágigazgatónak

Október 20-án a göllei Általános Iskola és Óvoda falán a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület közreműködésével emléktáblát avattak Vitéz Kozáry Ferenc kerületvezető jószágigazgató, író emlékére.

2025. Október 29. 13:00, szerda | Helyi

Őri Nándor a harmadik dombóvári származású díszpolgár Göllében

Gölle Község Önkormányzata elfogadta Bodó Imre elnök és Banda Zoltán alpolgármester felterjesztését és Őri Nándort szavazták meg a község legújabb díszpolgárának.