Városlista
2026. április 29, szerda - Péter

Hírek

2018. Április 11. 08:53, szerda | Helyi
Forrás: Dombó Média

Szülőhelye méltó módon őrzi a legendás focista emlékét

Szülőhelye méltó módon őrzi a legendás focista emlékét

A Város Hete-programsorozat keretében megrendezett április 5-i Sportnap záróeseményeként a Szuhay Sportcentrumban felavatták a település híres szülöttének a mellszobrát, amit Varga Gábor helyi szobrászművész készített.

Szülőhelye méltó módon őrzi a legendás focista emlékét: az Illyés Gyula Gimnáziumban - ahol egykor tanult - a tornaterem mellett Buzánszky-emlékfalat hoztak létre, a József Attila Általános Iskola műfüves labdarúgó pályája az ő nevét viseli, Újdombóváron egy utcát neveztek el róla, egy róla készült portré található a „Hírességek útján”, másik arcképe pedig az Ivanich Üzletházban az ismert helybelieket felsorakoztató Dombóvári Patheonban látható.

A város önkormányzata nemrég döntött úgy, hogy azon a helyen, ahonnan az Aranycsapat tagjaként világhírnévre szert tett Buzánszky Jenő pályafutása indult, szobrot állít a tiszteletére.
Varga Gábor helyi szobrászművész alkotását Szabó Loránd polgármester, ifjabb Buzánszky Jenő, az olimpiai bajnok és világbajnoki második helyezett labdarúgó fia, Szöllősi György a magyar futball nagykövete és a Nemzeti Sport című újság főszerkesztője, idős Lomniczi Zoltán, az Aranycsapat-emlékév Testület elnöke, Sipos Jenő, a Magyar Labdarúgó Szövetség szóvivője és Molnár Andrea, a Buzánszky Jenő által létrehozott Ovi-Sport Közhasznú Alapítvány elnöke leplezte le.

Címkék: buzánszky jenő

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 28. 11:32, kedd | Helyi

Emberölés Döbröközön

Egy 57 éves helyi nő holttestét találták meg egy ház udvarán található kútban.

2026. Április 26. 09:00, vasárnap | Helyi

Így néz ki ma a menza: kóstolóval és edukatív előadással érkezett az Eatrend Suliprogram Dombóvárra

Több mint 100 diák vett részt az Eatrend Magyarország Suliprogramján április 22-én Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikumban.

2026. Április 23. 17:11, csütörtök | Helyi

Újabb környezetszennyezés a Kaposon, pusztulnak a halak

Aki bármilyen információval rendelkezik a szennyezéssel vagy annak forrásával kapcsolatban, kérjük keresse fel a Dombóvári Városi Horgászegyesület Vezetőségét vagy a helyi rendőrkapitányságot!

2026. Április 23. 10:06, csütörtök | Helyi

Tűzeset volt egy dombóvári lakóháznál

Kigyulladt egy lakóház tetőszerkezete szerda délután Dombóváron, a Móricz Zsigmond utcában.