Városlista
2025. október 29, szerda - Nárcisz

Hírek

2018. Április 18. 09:57, szerda | Belföld
Forrás: mti

Talált telefon adott fiának, kiskorú veszélyeztetése lett az ügyből

Talált telefon adott fiának, kiskorú veszélyeztetése lett az ügyből

Kiskorú veszélyeztetésének bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat a Tatabányai Járási és Nyomozó Ügyészség egy apával és a 17 éves fiával szemben.

A sértett tavaly augusztus 4-én kora reggel az egyik tatabányai lakótelepen elveszítette a 71 450 forint értékű mobiltelefonját. Az apa nem sokkal később kutyasétáltatás közben a földön megtalálta a készüléket, amit hazavitt. A férfi a telefont a lakásban megmutatta a fiának, akinek elmondta, hogy azt találta. Az apa a mobiltelefont nyolc napon belül nem adta át a tulajdonosának, illetve nem adta le az arra illetékes szervnek, azzal sajátjaként rendelkezett akként, hogy azt használatra átadta a gyerekének.

A fiatalkorú tudta, hogy a készülék bűncselekményből származik, ennek ellenére a SIM kártyát kicserélte és a mobiltelefont heteken keresztül használta.
A nyomozó hatóság házkutatás során a telefont lefoglalta és a tulajdonosnak visszaadta.

Az apa azzal a magatartásával, hogy az általa talált, vagyon elleni bűncselekményből származó mobiltelefont ennek a ténynek a közlésével átadta a fiának, nem mutatott helyes erkölcsi példát, és a gyermekének az erkölcsi fejlődését veszélyeztette.
A járási ügyészség a férfit kiskorú veszélyeztetésének bűntettével és jogtalan elsajátítás vétségével, míg a fiút orgazdaság vétségével vádolja.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld

Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország

Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját

2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat

Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.