Hírek
2018. December 01. 16:08, szombat |
Belföld
Forrás: police.hu
Testében csempészte az 50 millió forintnyi kokaint
Elfogták azt a brazil férfit a budapesti felderítők, aki 90 kokain kapszulát csempészett Dél-Amerikából Magyarországra.
A BRFK Felderítő Főosztály Kábítószer Bűnözés Elleni Osztálya kábítószer birtoklása bűntett miatt folytat nyomozást egy 20 éves brazil állampolgár ellen.
A nyomozás eddigi adatai szerint a férfi november 29-én 90 kokainkapszulát nyelt le, mielőtt Sao Paulóban felszállt egy repülőre. A kábítószercsempész Budapestre lisszaboni átszállással érkezett. A gyanús férfiről a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Repülőtéri Igazgatósága értesítette a budapesti rendőröket, akik a férfit november 30-án délelőtt, egy pestszentlőrinci hotelben vontak intézkedés alá. A nyomozók a szoba átkutatásakor 50 darab, fóliába csomagolt kábítószergyanús anyaggal teli kapszulát találtak.
A férfit elfogták és kórházba szállították, mivel elmondása szerint több kokain kapszulát nyelt le. A CT vizsgálat a gyomrában több, a hotelszobában talált kapszulákhoz hasonló tárgyakat mutatott ki. A vizsgálatokat követően a brazil férfi testéből további kapszulák kerültek elő, amelyekről az igazságügyi vegyészszakértő megállapította, hogy azok kokaint tartalmaznak. A lefoglalt kábítószer feketepiaci értéke körülbelül 50 millió forint.
A nyomozók a férfit gyanúsítottként hallgatták ki és őrizetbe vétele mellett előterjesztést tesznek letartóztatásának indítványozására.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
2026. Április 28. 15:00, kedd | Belföld
Mészáros Csoport: a TV2 eladását a tulajdonosi kör sem piaci, sem nyomott áron nem tervezi
2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld
Megalakult a Fidesz-frakció
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.
2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről
Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:

