Hírek
2012. Április 16. 16:00, hétfő |
Helyi
Forrás: Somfalvi Józsefné/Belvárosi Általános Iskola
Tiszta vizet öntöttek a pohárba a Belvárosiban

A dombóvári Belvárosi Általános Iskola hagyományaihoz híven idén is minden diákot megmozgató programot szervezett a víz világnapjára. Évfolyamonként különböző foglalkozásokon vettek részt a tanulók.
Az elsősök és másodikosok filmet néztek Vízipók, csodapók, illetve A víz útja címmel. A harmadik osztályosok a hulladékudvarban az oda kerülő anyagok sorsáról és a szelektív gyűjtés fontosságáról hallhattak. A negyedik évfolyamosok a Karászikvíz üzembe látogattak, ahol a víz összetételével és a gyártási folyamattal ismerkedtek meg.
Az ötödikesek a víz és vízpart élővilágát tanulmányozták. A hatodikosok vízvizsgálatot végeztek a Herceg Esterházy Miklós Szakképző Iskola környezetvédelmi technikus tanulóinak segítségével. A hetedikesek betekinthettek abba a folyamatba, melynek során városunk szennyvizét ártalmatlanítják a szennyvíztisztító telepen. A végzősök ellátogattak a Vízmű gunarasi telepére.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 25. 14:56, péntek | Helyi
A Dombóváron született Franjo Vlasic horvát bán emléke előtt tisztelegtek
A horvát bán emléke előtt hajtottak főt Tolna Vármegye és Dombóvár elöljárói, és a horvát közösség kiemelt vendége Drago Horvat főkonzul.
2025. Április 24. 14:00, csütörtök | Helyi
Egy dombóvári és két pécsi drogterjesztőt fogtak el
Egy dombóvári férfi két pécsitől vette a kristályt, majd helyben és a környező településeken adta tovább.
2025. Április 24. 09:39, csütörtök | Helyi
Medence vegyszerek és kiegészítők a Let's Do It Bálint Barkácsáruházban
Cím: Dombóvár, Köztársaság út 17.
2025. Április 23. 09:22, szerda | Helyi
Kérjük, segítsen megtalálni szeretett cicánkat!
Mágocsiak vagyunk, nagyon hazavárjuk.