Hírek
2017. Április 04. 16:25, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Tizenkilenc év után ítélték el a csecsemőgyilkos anyát

Két év fiatalkorúak börtönében letöltendő büntetésére ítélte a Székesfehérvári Törvényszék azt a nőt, aki - még fiatalkorúként - különös kegyetlenséggel megölte gyermekét 19 évvel ezelőtt.
A büntetés végrehajtását öt év próbaidőre felfüggesztették.
Az elsőfokú ítélet nem jogerős, ellene az ügyész súlyosbítást kérve fellebbezett, a vádlott és védője viszont tudomásul vette.
1997-ben az akkor 16 éves vádlott Székesfehérváron élt szüleivel, és egyedül nevelte egyéves gyermekét. A gyerek születése után nem sokkal a vádlott újból teherbe esett, de állapotát eltitkolta családja és környezete elől. 1998. szeptember 30-áról október 1-jére virradó éjjel életképes gyermeket szült lakóhelyén, majd a csecsemőt bántalmazta, és egy reklámtáskában egy utcai szemeteskonténerbe tette. A csecsemő holttestét másnap reggel fedezték fel.
2015-ben DNS-vizsgálat segítségével fogták el a feltételezett tettest, a nő ellen 2016 júliusában emeltek vádat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék
2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt
Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.
2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik