Hírek
2017. Június 16. 21:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Több megyében másodfokú riasztások a zivatarveszély miatt

Több megyében másodfokú riasztásokat is kiadtak a heves zivatar veszélye miatt péntek délután.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint a nap folyamán Komárom-Esztergom, Nógrád és Pest megyében, valamint a fővárosban is lehetnek további másodfokú riasztások a heves zivatar veszélye miatt. Az érintett területeken a heves zivatar károkozó szél vagy nagy méretű jég is kísérheti.
Az ország többi megyéjében a heves zivatar veszélye miatt elsőfokú figyelmeztetések, riasztások vannak érvényben.
Budapesten és Pest megyében, valamint Bács-Kiskun, Fejér, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom és Nógrád megyében a felhőszakadás miatt szintén elsőfokú figyelmeztetés van érvényben. Ezeken a területeken arra is készülni kell, hogy az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 25-30 millimétert meghaladó csapadék is hullhat.
A meteorológiai szolgálat azt írta: pénteken a zivatarok fő veszélyforrása a viharos szél lehet. Egy-egy intenzívebb zivatart vagy szupercellát akár 70-90 kilométer/óra közötti, vagy akár azt meghaladó széllökés is kísérhet, valamint főként a nap második felében - kis területen - nagyméretű jég (2-4 centiméter) is előfordulhat.
Szombaton reggeltől a megerősödő szelet az Észak-Dunántúlon és a középső országrészben 60-70 kilométer/óra közötti széllökések kísérhetik. Szombaton a záporok mellett zivatarok az északkeleti, keleti területeken fordulhatnak elő. A zivatarokat viharos szél, jégeső és lokálisan hulló nagyobb mennyiségű csapadék kísérhet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék
2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt
Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.
2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik