Városlista
2025. április 26, szombat - Ervin

Hírek

2020. December 18. 18:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Több mint 77 millió forint érékben foglaltak le cigit

Több mint 77 millió forint érékben foglaltak le cigit

Több mint 77 millió forint érékben foglalt le adózatlan cigarettát Pest megyében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

A szervezet pénteki közleménye szerint csaknem 50 ezer doboz adózatlan cigarettát foglaltak le két orgazdától.

Mint írták, a NAV munkatársai egy Pest megyei bevásárlóközpont parkolójában igazoltatták a két cigarettaárust. Autóikból ezer, rejtett raktárukból 45 ezer doboz adózatlan cigaretta került elő.

Az akcióban részt vevő harminc pénzügyi nyomozó a cigaretta mellett több mint kétmillió forint készpénzt és járműveket is lefoglalt. A dohánytermék közterületi árusítása miatt jövedéki eljárást is indítottak a NAV munkatársai - tudatták.

A gyanúsítottak különösen nagy értékre elkövetett orgazdaság miatt kihallgatták, egyiküket őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatását.

Címkék: cigaretta, cigi, lefoglalás, NAV

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Varga Mihály: a tartós árstabilitás elérése áll a monetáris politika fókuszában

Az elmúlt hetekben fokozódó geopolitikai feszültségek növelték a globális kockázatokat -

2025. Április 26. 10:07, szombat | Belföld

Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel tárgyalt Orbán Viktor

2025. Április 26. 10:05, szombat | Belföld

Ferenc pápa búcsúztatása - Ma helyezik végső nyugalomra a katolikus egyházfőt

Ma helyezik végső nyugalomra Ferenc pápát, a gyászszertartás délelőtt 10 órakor kezdődik a vatikáni Szent Péter-bazilika előtti téren.