Városlista
2025. április 26, szombat - Ervin

Hírek

2011. Szeptember 15. 07:19, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Több százmilliárdos adósság az építőiparban

Több százmilliárdos adósság az építőiparban

Százmilliárdos hiányok gyűlnek fel az építőiparra jellemző lánctartozási rendszerben, miközben tíz éve nem történt érdemi lépés az ágazat megmentéséért.

Mondta a közrádiónak nyilatkozva Nagyiványi András, az Építési Vállalkozók Országos Szövetségének (ÉVOSZ) alelnöke.

Nagyiványi annak apropóján mondta ezt, hogy a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium új akcióprogramot jelentett be az építőipar helyreállításáért; Az EVOSZ alelnöke szerint szövetségük minden évben leteszi javaslatait az aktuális kormány asztalára – a kabinet mindenben egyetért velük, ám végül nem történik változás; tíz éve ígérgetik, hogy visszaszorítják a lánctartozásokat, miközben több százmilliárdos hiány halmozódott az építőiparban, tette hozzá Nagyiványi.

A szövetség alelnöke szerint ugyanakkor a tartozások ügye nem a kormánytól, hanem a büdzsé mindenkori állapotától függ – az állami költségvetés hiánya miatt fizetnek ki több hónapos késéssel beruházásokat, a késedelem pedig végiggyűrűzik az ágazat egész rendszerében. Az építőiparnak a tartozások ellenére is működnie kell, és így a beruházási jellegű számlák a kifizetési lista végére kerülnek – ebből adódóan a generálvállalkozó, az alvállalkozó és a beszállító is késve kapja meg járandóságát, részletezte a folyamatot Nagyiványi András.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Varga Mihály: a tartós árstabilitás elérése áll a monetáris politika fókuszában

Az elmúlt hetekben fokozódó geopolitikai feszültségek növelték a globális kockázatokat -

2025. Április 26. 10:07, szombat | Belföld

Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel tárgyalt Orbán Viktor

2025. Április 26. 10:05, szombat | Belföld

Ferenc pápa búcsúztatása - Ma helyezik végső nyugalomra a katolikus egyházfőt

Ma helyezik végső nyugalomra Ferenc pápát, a gyászszertartás délelőtt 10 órakor kezdődik a vatikáni Szent Péter-bazilika előtti téren.