Városlista
2026. június 12, péntek - Villő

Hírek

2019. Január 21. 07:34, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Tömegkarambol történt az M3-as autópályán, hárman meghaltak

Tömegkarambol történt az M3-as autópályán, hárman meghaltak

Már három halálos áldozata van az M3-as autópályán, Mezőkeresztes térségében hétfő reggel történt balesetnek - közölte a katasztrófavédelem az MTI-vel. A mentők hat sérültet vittek kórházba.

Az M3-as autópálya Budapest felé vezető oldalán, a geleji pihenő közelében nyolc személygépkocsi rohant egymásba.

A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint egy személyautó árokba csapódott. A járműbe öt ember beszorult, őket feszítővágóval szabadították ki a roncsból a tiszaújvárosi, mezőkövesdi és mezőcsáti hivatásos tűzoltók.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság azt közölte, hogy két férfi és egy nő halt meg a balesetben.

Geller Éva, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs munkatársa az M1 aktuális csatornán elmondta, hat autóval érkeztek a helyszínre, ahonnan két életveszélyes és négy könnyű sérültet vittek kórházba.

A sztráda főváros felé vezető oldalát a 141-es kilométernél lezárták. Lehajtani Emődnél, az M30-as 5. kilométerszelvénye után kell, a fővárosba tartók Mezőkeresztesnél térhetnek vissza az M3-as autópályára.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld

Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál

A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -

2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld

NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben

Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek