Városlista
2025. október 30, csütörtök - Alfonz

Hírek

2021. Június 22. 17:08, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Tudnivalók a Münchenbe utazó szurkolóknak

Tudnivalók a Münchenbe utazó szurkolóknak

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) közzétette a legfontosabb tudnivalókat azoknak a szurkolóknak, akik Münchenbe utaznak a szerdai, Németország-Magyarország Európa-bajnoki csoportmérkőzésre.

Az mlsz.hu-n olvasható útmutatás alapján a Németországba személygépjárművel történő beutazás előtt nem kell regisztrálni, továbbá a beutazáskor negatív tesztet vagy védettségi igazolást bemutatni, és a beutazó mentesül a karanténkötelezettség alól is. Más szabályok vonatkoznak ugyanakkor a légi úton érkezőkre, nekik az utazás megkezdése előtt vagy be kell mutatniuk friss antigéntesztet, illetve nukleinsav kimutatásán alapuló tesztet (PCR, LAMP, TMA), vagy magyar védettségi igazolványt, vagy megfelelő nyelven kiállított igazolást arról, hogy felgyógyultak a betegségből.

A mérkőzést a koronavírus járványügyi rendelkezések miatt 14 500 szurkoló jelenléte mellett tartják meg, azaz minden ötödik helyre ülhetnek le a nézők; ez a müncheni stadion teljes kapacitásának a 22 százaléka. Az Allianz Arénába való belépéshez be kell mutatni az érvényes jegyet a mobilalkalmazásban, az érvényes, személyazonosításra alkalmas okmányt, rendelkezni kell FFP2-es maszkkal, digitális negatív Covid-teszttel vagy Covid-19 karszalaggal. Ez utóbbit a mérkőzés előtt, időpontfoglalás mellett, a stadion "collection" pontjainál lehet felvenni.

A mérkőzést kiemelt egészségügyi óvintézkedések mellett tartják, és a nézőktől elvárják a magatartási kódex betartását. Az A4 nagyságú lapnál nagyobb táska, étel és ital a stadionba nem vihető be.

Részletek az mlsz.hu-n olvashatók.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld

Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása

2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást

Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.

2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld

Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország

Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját