Hírek
2021. Április 08. 10:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: Facebook: Városunk Dombóvár
Új vezetője van a Dombóvári Kulturális Szolgáltató Központnak
Május 1-jével hivatalosan is Müller Ádám tölti be a 2021. január elsejétől összevont intézmény igazgatói posztját.
A pályázati kiírásra jelentkezett a Helytörténeti Gyűjtemény vezetője és az interjú során alkalmasnak találták a vezetői feladatok ellátására.
A Kaposvári Egyetem Pedagógiai Főiskolai Karának művelődésszervező, múzeumpedagógusi szakán végezett. A Dombóvári Helytörténeti Gyűjteményben 2009-től először múzeumi referensként, múzeumpedagógusként majd 2014-től gyűjteményvezetőként, dolgozott. 2018 májusától 2020. január végéig művelődésszervező és programkoordinátori feladatokat látott el a Sásdi Általános Művelődési Központban. Ezt követően ismét a Dombóvári Helytörténeti Gyűjtemény vezető tisztségét töltötte be.
2008 óta tagja a Dombóvári Városszépítő és Városvédő Egyesületnek. Megismerkedett a művelődéshez köthető intézmények munkájával, gyakorlatot szerezett kulturális programok szervezésében: gyermek-, felnőtt programok, szakkörök, klubok működtetése, konferenciák, fesztiválok programjainak előkészítésében, szervezésében és lebonyolításában. Dombóváron az elmúlt években több közös programot szervezett a helytörténeti gyűjteménnyel, a művelődési házzal, a könyvtárral közösen.
Bízom benne, hogy az új integrált szervezeti formában működő Dombóvári Kulturális Szolgáltató Központban jól tudok majd együttműködni munkatársaimmal, számítok az emberek véleményére, tapasztalatára, támogatására. Remélem, hogy a járványhelyzet enyhülésével, elmúltával a közművelődés intézményei kinyithatják kapuikat, újra lesznek közösségi programok, felnőtt és gyerekrendezvények, koncertek, kiállítások, szakkörök, előadások, könyvtár- és múzeumlátogatók, jó beszélgetések és persze gyerekzsivaj - foglalta össze Müller Ádám.
A jelenlegi városvezetés fontosnak tartotta a kulturális intézmény új vezetőjének kiválasztásakor, hogy ismerje a helyi kultúrát, a helytörténetet. A közösség megbecsült tagja legyen és szakmailag képzett vezető kerülhessen az intézmény élére. Ezért bízták meg Müller Ádámot a felelősségteljes munkával és remélik, hogy a közös munka, együttműködés hosszú távú lesz – emelte ki Kerényi Zsolt humán alpolgármester.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 08:34, péntek | Helyi
Négy évtized az ügyfelek szolgálatában: Jubileumot ünnepel Molnár Edit
Példaértékű szakmai mérföldkőhöz érkezett az ALFA Biztosító dombóvári csapata: Molnár Edit menedzser idén ünnepli pályafutásának 40. évfordulóját.
2026. Július 16. 09:34, csütörtök | Helyi
Hatvan évvel ezelőtt védett világbajnoki mérkőzésen Szentmihályi Antal
- interjú Szentmihályi Antal olimpiai bajnok labdarúgóval /Fotón jobbról a második/
2026. Július 15. 08:25, szerda | Helyi
A segítségnyújtás látszata mögött is rejtőzhet veszély
Újfajta behálózási trendre figyelmeztet az Internet Hotline, a Nemzeti Nyomozó Iroda és a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány
2026. Július 14. 09:24, kedd | Helyi
Tízéves jubileumát ünnepelte a Balaton Babetta Túra
Jubileumi évhez méltó programmal rendezték meg idén a Balaton Babetta Túrát, amely immár tizedik alkalommal hívta közös motorozásra a Babetta-rajongókat.

