Hírek
2019. Január 30. 07:35, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Újabb ellenőrzésbe kezd az adóhatóság

Az adóhatóság megyei (fővárosi) igazgatóságai január 31-től megkezdik a munkaerő-kölcsönzési tevékenységet folytató adózók ellenőrzését.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján kedden közzétett tájékoztató szerint elsősorban azon adózók számíthatnak ellenőrzésre, akik korábban megszűnt társasággal álltak kapcsolatban az általuk foglalkoztatott magánszemélyek tekintetében, továbbá, akik nem rendelkeznek a munkaerő-kölcsönbeadói tevékenység folytatásához szükséges engedéllyel, valamint, akik nem teljesítették a foglalkoztatással kapcsolatos bejelentési, bevallási, és befizetési kötelezettségeiket.
Az, aki az ellenőrzések megkezdéséig teljesíti jogszabályi kötelezettségeit, mentesül a jogkövetkezmények alól.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Varga Mihály: a tartós árstabilitás elérése áll a monetáris politika fókuszában
Az elmúlt hetekben fokozódó geopolitikai feszültségek növelték a globális kockázatokat -
2025. Április 26. 10:07, szombat | Belföld
Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel tárgyalt Orbán Viktor
2025. Április 26. 10:05, szombat | Belföld
Ferenc pápa búcsúztatása - Ma helyezik végső nyugalomra a katolikus egyházfőt
Ma helyezik végső nyugalomra Ferenc pápát, a gyászszertartás délelőtt 10 órakor kezdődik a vatikáni Szent Péter-bazilika előtti téren.