Hírek
2012. Január 15. 14:37, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Uniós zászlót égetett a Jobbik - a rendőrség feljelentést tett

Az Európai Unióból történő kilépésre biztatott a Jobbik fővárosi demonstrációján, szombaton Vona Gábor pártelnök, kemény szavakkal ostorozva José Manuel Barrosót és az EU Magyarországgal szembeni politikáját.
A rendezvényen elégettek egy uniós zászlót is – a BRFK két ember ellen tett feljelentést.
Vona Gábor és Szegedi Csanád is felszólalt a Jobbik szombati, Budapesten tartott tüntetésén, melyet a José Manuel Barrosó felszólításai miatt tartottak. A Jobbik politikusai nyílt hadüzenetként értékelték az Európai Bizottság magyar kormánynak címzett leveleit - mindketten az Unióból való kilépésre szólítottak fel, elmondva véleményüket az Európai Bizottság elnökéről is. Utóbbit Vona Gábor pártelnök „maoista mancsúnak, nagyorrúnak”, nevezte, azt üzenve neki, hogy „ne tegye be a lábát többé Magyarországra, mert karikás ostorral kergetik ki innen”. A Jobbik vezetője ugyanakkor a kormányellenes tüntetésekre is utalt, hangsúlyozva, hogy a közvetkező hasonló jellegű megmozduláson „ők is ott lesznek majd”.
A tüntetés során Vona egy 56-os szabadságharcosként bemutatott férfit invitált a pódiumra, aki Novák Előd parlamenti képviselővel együtt meggyújtotta az EU zászlóját. A BRFK két személy ellen tett feljelentést, garázdaság bűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja miatt az ügyben hatáskörrel rendelkező Központi Nyomozó Főügyészségen – gyanúsítottakat azonban nem nevesítette a hatóság.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld
Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld
Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye
A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.