Hírek
2013. Január 10. 13:18, csütörtök |
Helyi
Forrás: Dombóvári Művelődési Ház NKft.
Ünnepeljük együtt a Magyar Kultúra Napját 2013. január 22-én!

„Isten áldd meg a magyart!” Ezzel a kívánsággal köszönti a Dombóvári Művelődési Ház Nonprofit Kft. minden betérő látogatóját
nem csak újév, nem csak a Magyar Kultúra Napja alkalmából, hanem állandósult, folyamatos óhajtással a 2013. esztendőben is.
Az év első nemzeti ünnepén, január 22-én, mely napon Kölcsey Ferenc a Himnusz megírását datálta, nemzeti műveltségünk emléknapja alkalmából nagyon is élő kulturális programsorozatra hívjuk az értékek iránt nyitott közönségünket. Délelőtt a Helytörténeti Múzeum által berendezett kiállítás relikviái segítik a nemzeti és városi múltba tekintést a jogos önérzet erősödését. Az est a XX. század végi magyar ritmustól (japán ritmuskészség-fejlesztő csengettyűk mintájára magyar hangszergyártó cég által kifejlesztett hangszerek virtuóz használata) a legősibb Kárpát-medencei húros táncházi muzsikán át a Közép-Ázsiáig visszakövethető képi motívumokig sorakoztatja fel ősiségünk és élhető jövőnk kultúrkincseit.
Tizennyolc órakor a besnyői Szironta Együttes harang és csengettyűjátéka, ma még – főként Dombóváron – kuriózumként kíván méltó ünnepi hangulatot teremteni a fülön át a szívekben. A harangkoncertet követően Orosz Adél, Szennán élő textilművésznek, az Örökség Kézműves Ház lelkének nemez- és selyemképeiből nyílik kiállítása. Az Ómagyar Mária-siralomból idézett „Világ világa, virágnak virága…” cím ősisége és (jel)képisége magáért beszél. A tárlatot Grátz Antal (Bárdudvarnok) építészmérnök, az Örökség Népfőiskola Kaposvári Tagozatának életre hívója, a népi építészet méltó helyre helyezője nyitja meg. Mindketten a Művelődési Ház Magyar Mitológia sorozatából jól ismert Pap Gábor és Molnár V. József szellemi követői.
A Kapos Táncegyüttes Ifjúsági Csoportja táncban jut el napjaink zenéjétől az erdélyi muzsikáig, hogy az ottani legősibb moldvai táncházi muzsikának és az azt (egyéni sajátosságként) csak húros hangszereken előadó Húrlekvár – Jam de Strune zenekarnak és a közönségnek adják át az elő- és táncteret.
Szeretettel várunk minden múltja, jelene és jövője iránt érdeklődő, kultúrát tisztelő személyt, családot, csoportot!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 13. 13:16, péntek | Helyi
Kábítószer Ellenes Napot tartottak Dombóváron
Június 11-én immár negyedik alkalommal rendezték meg a Kábítószer Ellenes Napot a Dombóvári Művelődési Házban. A Dombóvári Rendőrkapitányság és a KEF közös programján közel 300 érdeklődő vett részt.
2025. Június 13. 08:15, péntek | Helyi
Támogatásokat és intézkedéseket jelentett be a Dombóvári Gazdakör agrárfórumán Hubai Imre
Eredményes agrárium nélkül nincs sikeres vidék, nincs biztonságos élelmiszer-ellátás és nincs élhető nagyváros sem.
2025. Június 12. 14:21, csütörtök | Helyi
Fekete István Múzeum - a hónap műtárgya
Június hónap műtárgyának Keszthelyi Jenő (1944-2022) intarziaművész, vadász, szakíró Láng Rudolf „Sólyom” tanár, vadászíróról készített képét választotta a múzeum.
2025. Június 12. 09:11, csütörtök | Helyi
Már megvásárolható az idei zsenge, zamatos és édes naki cukorborsó
Vegyék, vigyék, egyék – amíg a készlet tart! Átvétel: Naki Önkormányzatnál. Rendelés, érdeklődés: 0674-585-003