Hírek
2011. Október 30. 19:32, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Vádat emeltek egy csaló hitelközvetítő és 36 hitelfelvevő ellen

Üzletszerűen elkövetett, jelentős kárt okozó csalás miatt 37 ember ellen emelt vádat a kaposvári ügyészség - közölte a Somogy Megyei Főügyészség pénteken az MTI-vel.
Fekete Róbert sajtószóvivő tájékoztatása szerint az elsőrendű vádlott 2009 januárja és márciusa között a Nagybajom és Vidéke Takarékszövetkezet kaposvári bankfiókjánál - 2000 novemberétől itt bankszámlával rendelkezett, s jól ismerte a banki alkalmazottakat - személyi kölcsönök felvételénél hitelközvetítőként vett részt oly módon, hogy valótlan tartalmú dokumentumokat csatolt a hitelkérelmekhez.
Mint a közleményben olvasható, a kölcsönt felvevő vádlottaknak a kölcsön felvételekor megfelelő vagyonuk, jövedelmük, a törlesztőrészletek megfizetésére reális lehetőségük nem volt, a vádlottak szándéka az volt, hogy jogtalan haszonszerzési céllal a sértetti hitelintézet képviselőjét megtévesszék.
A sajtószóvivő hozzátette: az elsőrendű vádlott valamennyi kölcsönkérelem elbírálásakor, illetve az elbírált kérelmek alapján történt kifizetések időpontjában jelen volt, a felvett kölcsönökből különböző összegekben részesült.
Az elsőrendű vádlott az ügyintézők megtévesztésével 37 millió forintot meghaladó kárt okozott a hitelintézetnek, ez részben, 527 ezer forint erejéig megtérült - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 15. 07:50, hétfő | Belföld
Megújul a fonyódi kikötő
2025. Szeptember 15. 07:49, hétfő | Belföld
Varga-Bajusz Veronika: óriási sikert értek el a magyar fiatalok a szakképzési Európa-bajnokságon
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.