Városlista
2025. április 26, szombat - Ervin

Hírek

2018. Május 08. 08:29, kedd | Helyi
Forrás: Dombó Média

Vállalkozó fog a bérlakások javítására-karbantartására rendelkezésre állni

Vállalkozó fog a bérlakások javítására-karbantartására rendelkezésre állni

A település önkormányzatának tulajdonában lévő bérlakások kezelését idén vette át a Város- és Lakásgazdálkodási Nkft-től a Dombóvári Közös Önkormányzati Hivatal.

A Lakhatási Tanácsadó Testület május 3-i ülésén az említett ingatlanok működtetésének eddigi tapasztalatairól volt szó.

A 201 bérlakás használójával új szerződést kell kötni, a megállapodások aláírása megkezdődött és hamarosan be is fejeződik.

Gondot az okoz, hogy az önkormányzatok feladatellátásának megkönnyítésére államilag bevezetett központi ASP-rendszerbe még nem lehetett átvezetni az ingatlanokkal kapcsolatos adatváltozásokat. Ennek következtében a bérlemények használói jelenleg nem kapják meg a számláikat, mert azok készítése szünetel. Az emiatt felhalmozott hátralékra részletfizetési lehetőséget biztosít majd az ingatlan-tulajdonos, melyről az érintetteket írásban is értesíteni fogja.

A képviselő-testület döntése értelmében az önkormányzat szerződést kötött egy pályázaton kiválasztott vállalkozóval, aki éves szinten 750 órában fog a bérlakások javítására-karbantartására rendelkezésre állni. Ő végzi majd az ingatlanokban felmerülő hibák helyrehozatalához szükséges festési, fűtés-, víz- és szennyvíz-szerelési, valamint bádogozási munkákat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 25. 14:56, péntek | Helyi

A Dombóváron született Franjo Vlasic horvát bán emléke előtt tisztelegtek

A horvát bán emléke előtt hajtottak főt Tolna Vármegye és Dombóvár elöljárói, és a horvát közösség kiemelt vendége Drago Horvat főkonzul.

2025. Április 24. 14:00, csütörtök | Helyi

Egy dombóvári és két pécsi drogterjesztőt fogtak el

Egy dombóvári férfi két pécsitől vette a kristályt, majd helyben és a környező településeken adta tovább.

2025. Április 24. 09:39, csütörtök | Helyi

Medence vegyszerek és kiegészítők a Let's Do It Bálint Barkácsáruházban

Cím: Dombóvár, Köztársaság út 17.

2025. Április 23. 09:22, szerda | Helyi

Kérjük, segítsen megtalálni szeretett cicánkat!

Mágocsiak vagyunk, nagyon hazavárjuk.