Hírek
2022. Október 13. 14:49, csütörtök |
Helyi
Forrás: Rendőrség
Veszélyes előzés - Kamerafelvétel alapján indított eljárást a rendőrség

Fedélzeti kamerafelvétel alapján indult büntetőeljárás - a balatonalmádi rendőrök néhány nap alatt beazonosították és gyanúsítottként kihallgatták a 710-es úton szabálytalanul előző autóst.
A Budapesti Autósok Közössége 2022. október 5-én osztott meg egy fedélzeti kamerás felvételt honlapján. A videón egy 2022. október 4-én rögzített hajmeresztő előzés látható, amely a 710-es számú úton történt. A rendőrség a felvétel kapcsán eljárást indított, hivatalosan bekérte az eredeti felvételeket, majd néhány napon belül beazonosította a cselekmény sértettjeit és elkövetőjét. Az eljárás adatai szerint egy 29 éves férfi személyautójával az M7 autópálya irányából közlekedett a 710-es számú főúton, ahol irányjelző használata nélkül áttért a szemben lévő forgalmi sávba azért, hogy az előtte haladó tehergépkocsit megelőzze. Az erdőtelki fiatalember manőverét úgy hajtotta végre, hogy közben vele szemben kettő gépkocsi is közlekedett. A frontális ütközés elkerülése érdekében a szemből, egymás mögött érkező két sofőr erőteljesen fékezett, valamint hirtelen kormánymozdulattal az útpadkára húzódtak. Az első gépkocsit egy 65 éves hölgy vezette, aki kihallgatásán elmondta, hogy amikor az útpadkára hajtott, akkor az autója megcsúszott és kis időre elvesztette uralmát a járműve felett, annyira megijedt.
A 29 éves férfi a szabálytalan előzés végrehajtásával a vele szemben közlekedő autósok életét, testi épségét közvetlen veszélynek tette ki. A fiatalember gyanúsítotti kihallgatásán cselekményét elismerte és megbánta.
Ellene a Balatonalmádi Rendőrkapitányságon folyik büntetőeljárás közúti veszélyeztetés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt.
Videó: Budapesti Autósok Közössége
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 13. 13:16, péntek | Helyi
Kábítószer Ellenes Napot tartottak Dombóváron
Június 11-én immár negyedik alkalommal rendezték meg a Kábítószer Ellenes Napot a Dombóvári Művelődési Házban. A Dombóvári Rendőrkapitányság és a KEF közös programján közel 300 érdeklődő vett részt.
2025. Június 13. 08:15, péntek | Helyi
Támogatásokat és intézkedéseket jelentett be a Dombóvári Gazdakör agrárfórumán Hubai Imre
Eredményes agrárium nélkül nincs sikeres vidék, nincs biztonságos élelmiszer-ellátás és nincs élhető nagyváros sem.
2025. Június 13. 06:34, péntek | Helyi
Szijjártó Péter: nagy csata várható az EU-s energiaügyi tanács ülésén, de a kormány nem fog engedni
2025. Június 12. 14:21, csütörtök | Helyi
Fekete István Múzeum - a hónap műtárgya
Június hónap műtárgyának Keszthelyi Jenő (1944-2022) intarziaművész, vadász, szakíró Láng Rudolf „Sólyom” tanár, vadászíróról készített képét választotta a múzeum.