Városlista
2025. augusztus 5, kedd - Krisztina

Hírek

2017. Október 07. 10:46, szombat | Helyi
Forrás: Dombóvári Belvárosi Általános Iskola

Vidám zene-mesenap a Belvárosiban

Vidám zene-mesenap a Belvárosiban

A több éves hagyományhoz hűen a magyar mese napját érdekes műsorral idézték fel a kisiskolások a Dombóvári Belvárosi Általános Iskolában.

A zene és a mese szó hallatán csillogni kezd az óvodás aprónép szeme, és elcsendesedve várják a csodás „utazást”. Ezt a varázslatot újra átélhették október 2-án az iskolás gyerekekkel karöltve.
Ez úgy történhetett, hogy a több éves hagyományhoz hűen a magyar mese napját érdekes műsorral idézték fel a kisiskolások a Dombóvári Belvárosi Általános Iskolában. Azzal tették teljessé az élményt, hogy a zene világnapját is ekkor ünnepelték.
Kora reggeltől muzsikáló gyerekek köszöntötték társaikat, illetve jelezték az órák kezdetét és végét.
A műsor elején az alsósok kórusával együtt énekeltek egy vidám dalcsokrot az óvodások és a kisiskolások. Az idei évben a 4.c-s tanulók A só című magyar népmesét állították színpadra. Előadásukban sok érdekes-vicces fordulatot is felvonultattak, mindenki legnagyobb örömére.
Végül megnyitották a rajzkiállítást, melynek színpompás lapjain sok-sok meseszereplő és kaland elevenedett meg. Az ovisoktól egy-egy kis mese-zene madárkával köszöntek el az iskolások.

Mózes Ágnes

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 05. 08:00, kedd | Helyi

A BestByte Dombóvár legújabb ajánlata

Régi hűtődet akár 20.000 Ft-ért beszámítjuk!

2025. Augusztus 04. 10:06, hétfő | Helyi

2025. Július 30. 07:56, szerda | Helyi

Baráti találkozót tartottak a Dombóvár-Szőlőhegyről elszármazottak és a városrész lakói

Szent Anna napján baráti találkozóra gyűltek össze a Dombóvár-Szőlőhegyről elszármazottak és a városrész lakói.

2025. Július 28. 11:30, hétfő | Helyi

Vadászkamarai látogatás a Fekete István Múzeumban

Dr. Király István a Tolna Vármegyei Vadászkamara titkára július 22-én felkereste a Fekete István Múzeumot.