Hírek
2012. Július 09. 19:25, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Vihar - Jégeső okozott károkat Abádszalókon, három ember megsérült (VIDEÓ)
Három ember könnyebben megsérült, több épület megrongálódott hétfő délután a heves viharban Abádszalókon, ahol diónyi méretű jég esett – közölte a Jász-Nagykun-Szolnok megyei katasztrófavédelmi szóvivő az MTI-vel.
S. Tóth Anikó elmondta: délután fél ötig csaknem kéttucatnyi riasztás futott be a katasztrófavédelemhez Abádszalókról, ahol több lakóházat és a posta épületét is megrongálta a hatalmas vihar. Számos családi ház tetőszerkezetét megbontotta és ablakait kitörte a hirtelen lezúduló jégeső, a diónyi méretű jégdarabok – tette hozzá a szóvivő. Jelezte: az orkán erejű szél a Tisza-tó partján felborított egy fából készült bódét. Az építmény rádőlt három emberre, akik ennek következtében az elsődleges információk szerint könnyebb sérüléseket szenvedtek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld
Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban
Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.
2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.
2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld
Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV
Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.
2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld
A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.

