Hírek
2019. Július 11. 15:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Világháborús robbanóanyagokat gyűjtése miatt emeltek vádat hat férfi ellen
Világháborús robbanóanyagok gyűjtése és tárolása miatt emelt vádat az ügyészség hat férfi ellen – tudatta a Somogy Megyei Főügyészség csütörtökön közleményben.
Két huszonéves vádlott 2016 elejétől fémkeresővel járta Somogy és Fejér megye azon részeit, amelyeken egykor világháborús harcok folytak, és az ott talált robbanóanyagot is tartalmazó eszközöket – jobbára szakszerűtlenül – hatástalanították. A vádlottak több német és orosz robbanóanyag felhasználására szolgáló eszközt, illetve robbanóanyagot találtak, amit otthon tartottak engedély nélkül, így például orosz repeszgránátot vagy bunkerromboló tüzérségi gránátot, ami több mint 5 kilogramm trinitrotoluolt (TNT) tartalmazott.
A vádlottak egyike sem rendelkezett fegyvertartási engedéllyel, ennek ellenére 2018-tól lakóhelyükön éles lőfegyvereket és lőszereket is tároltak, illetve egyik vádlott-társuk azokból értékesített is háborús relikviákért cserébe.
A vádlottak közül hárman rendszeresen fogyasztottak Budapestről beszerzett marihuánát, mivel azonban azt drágán tudtak beszerezni, egyikük otthonának alagsorában is termesztették.
A Kaposvári Járási Ügyészség engedély nélküli tartással és forgalomba hozatallal elkövetett lőfegyverrel és lőszerrel visszaélés és más bűncselekmények miatt emelt vádat hat férfi ellen és valamennyiük esetében végrehajtandó szabadságvesztést indítványozott.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld
Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország
Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját
2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Gulyás Gergely szerint az Európai Bizottság mindent megtesz a jelenlegi kormány eltakarításáért
2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat
Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.
2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld
Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség
Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.

