Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2011. December 24. 07:28, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Viszik ki a pénzüket a magyarok

Viszik ki a pénzüket a magyarok

Olyan sok magyar viszi ki Ausztriába a pénzét, hogy több osztrák bank a két ünnep között már nem is tud számlanyitásra időpontot adni.

Az elmúlt napokban szaporodott meg jelentősen azok száma, akik pénzüket már csak a határon túl érzik biztonságban – írta meg a Privátbankár.

A gazdag magyarok számára korábban is természetes volt, hogy vagyonuk egy részét külföldön fialtatják – írja az Azenpenzem.hu. Az utóbbi időben azonban jelentős változás történt. A privátbanki üzletágban jártas független szakértő, a Blochamps Capital elemzése szerint nem csak az elit, hanem a középosztály is nyitott külföldön számlát. Korábban néhány ezren rendelkeztek kinti befektetésekkel, 2011-ben azonban ez a szám már több tízezerre gyarapodott. Az utóbbi időben pedig ez a tendencia csak tovább erősödött.

A cég úgy véli, amit az állam a magánnyugdíj-pénztári „államosítással” megnyert, annak sokszorosát bukhatja el amiatt, hogy az emberek (különösen persze a gazdagabbak, akik például az adóamnesztia keretében hazahozhatnák pénzüket, fejleszthetnének és beruházhatnának) bizalma ingott meg az ország iránt. Az egyik ausztriai bankban közölték: az elmúlt napokban tömegesen érkeznek hozzájuk magyarok, a két ünnep közötti időszakra már be is telt minden időpont.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: ausztria, gazdag, magyarok

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen

Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között

Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.