Hírek
2017. Augusztus 16. 08:17, szerda |
				Helyi				
Forrás: http://www.dombomedia.hu
				
				Zelcsényi Zsófia lett a második udvarhölgy
 
				Debrecenben augusztus 11-én rendezték meg a Magyarok Világszépe Verseny idei döntőjét, melyen egy dombóvári lány is színpadra lépett.
Fásy Ádám 2016-ban indította útjára ezt a megmérettetést. A földkerekség minden tájáról azon hölgyek jelentkezését várta, akik igazoltan tudják bizonyítani magyar származásukat, valamint 17. életévüket betöltötték, de még nem idősebbek 27 esztendősnél.
	A finálét másodjára is a „cívisvárosban bonyolították le, a többszáz jelentkezőből kiválasztott 17 hölgy a döntőt megelőzően egy hétig a balmazújvárosi Hotel Kamillában készült a versenyre.
	A Nagyerdei Szabadtéri Színpadra lépő lányok között volt, aki az országhatáron túlról – Erdélyből és a Délvidékről – érkezett, de hazánk szinte mindegyik tájegysége képviseltette magát.
	A tét nem volt kicsi, hiszen mindenki tudta, hogy a győztes 5000 euróval gazdagodik és az indiai Mumbaiban a „Miss Intercontinental” elnevezésű világversenyen képviselheti majd Magyarországot novemberben.
	Műsort adott a helyi Csokonai Színház két művésze – Pintér Timi és Dánielffy Gergő –, Singh Viki énekes, a műsorvezetőként ugyancsak jeleskedő Bebe és egy karibi tánccsoport is.
	A közönség már alig várta a szépséges lányokat. Ők aztán sokféle öltözetben mutatták meg magukat: láthatóak voltak falatnyi sortban, egyforma fehér-kék ruhában, magyaros viseletben, fantáziát megmozgató bikiniben és vöröslő koktélruhában.
	Végül jött az eredményhirdetés. A második udvarhölgy címét a szépséges dombóvári Zelcsényi Zsófia érdemelte ki a zsűritől, az első udvarhölgy a szabadkai Cvijin Blanka lett. A koronát a közönség nagy ovációja közepette a debreceni Senánszky Flóra fejére tette Ary Petronella helyi önkormányzati képviselő és Fásy Ádám licenctulajdonos.
fotó: internet
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 31. 08:00, péntek | Helyi
Előzzük meg a Halottak napi tüzeket
Az elkövetkező napokban várhatóan sokan kilátogatnak a temetőkbe, többen otthon is mécseseket, gyertyákat gyújtanak. Ahhoz, hogy méltó módon emlékezhessünk meg, fontos mindent megtenni a tüzek megelőzéséért.
2025. Október 30. 11:52, csütörtök | Helyi
Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült Dr. Márky Imre
Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott Dr. Márky Imre, a Dombóvári Szent Lukács Kórház Sebészet Jellegű Mátrix Osztály osztályvezető főorvosa részére Dr. Pintér Sándor belügyminiszter,
2025. Október 30. 09:00, csütörtök | Helyi
Emléktáblát avattak Göllén az egykori jószágigazgatónak
Október 20-án a göllei Általános Iskola és Óvoda falán a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület közreműködésével emléktáblát avattak Vitéz Kozáry Ferenc kerületvezető jószágigazgató, író emlékére.
2025. Október 29. 13:00, szerda | Helyi
Őri Nándor a harmadik dombóvári származású díszpolgár Göllében
Gölle Község Önkormányzata elfogadta Bodó Imre elnök és Banda Zoltán alpolgármester felterjesztését és Őri Nándort szavazták meg a község legújabb díszpolgárának.

